Майстер-клас: ажурна квіточка
Від бубочок із в'язаними шнурами мене тепер понесло до квітів, точніше до ажурних квіточок. Вже дуже вони мені сподобалися. Багато хто запитує - це на кшталт усім відомих схем з орхідей, одразу скажу ні. Це інші схеми, може схоже, але це не вони. Тим паче, що в процесі виготовлення квіточки я багато чого змінювала і робила вже, як то кажуть, з голови, хоча чесно скажу - тут немає нічого складного...
Отже, почнемо.
Перший раз у житті я використовувала японський бісер Тохо, 15 розмір :), була в дикому захваті від бісеру. Так що рекомендую всім кидати китайський бісер і переходити хоча б на чехію :) , а ще краще на японію.
Ось цю купку бісеру я взяла для квіточки. Насправді на квітку пішло не так багато бісеру.
Починаємо з серединки. Набираємо 6 бісеринок і замикаємо їх у коло.
Переходимо до другого ряду. Нанизуємо одну бісеринку і починаємо плести мозаїкою.
Так продовжуємо робити по колу.
У третьому ряду продовжуємо плести мозаїкою, але тільки нанизуємо не по одній бісеринці, а по дві.
Плетемо ще один ряд, нанизуємо знову по одній бісеринці.
Плетемо ще один ряд.
Серединку закінчили. Тепер приступаємо безпосередньо до пелюсток.
Нанизуємо дві бісерини проходимося далі по ряду. Робимо так два рази, тобто між трьома бісеринами попереднього ряду. Це низ нашої першої пелюстки.
Далі розгортаємо роботу. Нанизуємо ще дві бісерини і вводимо голку в першу бісерину з щойно двох пров'язаних у попередньому ряду.
Далі знову плетемо мозаїкою.
Знову нанизуємо дві бісерини і повертаємо на наступний ряд.
У цьому ряду нам потрібно починати розширювати пелюсточку. Щойно повернули на наступний ряд, продовжуємо плести мозаїкою, але два рази нанизуємо не по одній бісерині, а по дві.
Назад проходимося звичайною мозаїкою. А в наступному ряду знову розширюємо пелюсточку, тепер розширюємо її по центру. По центру один раз пров'язуємо дві бісерини.
Довязали цей ряд, продовжуємо плести звичайною мозаїкою. Але в цьому ряду починаємо зменшувати по краях. Не дов'язуємо ніби один хрестик і загортаємо на наступний ряд. У наступному ряду по краях знову додаємо по 2 бісеріни і зменшуємо симетрично з іншого боку.
Ще один ряд пров'язуємо звичайною мозаїкою. У наступному знову додаємо у двох місцях по дві бісеринки.
У цьому ж ряду знову збавляємо з одного боку.
Після цього зменшуємо симетрично з обох боків у кожному ряду. Але при цьому по центру у двох рядах ще раз додаємо бісеринки (по одному разу в кожному ряду, по центру). У підсумку у нас вийде така пелюсточка.
Далі приступаємо до обробки краю. Пройдіться по малюнку і підійдіть до основи пелюстки.
Нанизуючи по одній бісерині плетемо мозаїкою по краю всієї пелюстки.
Наша пелюсточка по краях уже трохи позакручувилася. У принципі, якщо вам цього достатньо, то можете вже й нічого більше не робити, а приступати до наступних пелюсток. А можна закрутити їх ще більше. Для цього я взяла 15 розмір чеської шарлотки. І плетемо також мозаїкою по краю, тільки нанизуємо по дві бісеринки.
І ще ракурс пелюстки.
Власне і все. Робимо ще три таких пелюстки. (Хоча красивіше буде, якщо ви зробите 5 чи 6 пелюсток).
А тепер приступаємо до серединки. Я вирішила зробити просто тичинки з намистинками на кінчиках.
Думаю тичинки у вас не викликатимуть складнощів. Робимо тичинки потрібного розміру. Ближче до центру я нанизувала по 5 бісеринок у тичинках, по краях по три.
Ну ось, квіточка готова :)
З нього я зробила брошку. Бо одразу не придумала, де її використати, тож поки що це буде брошкою. Разом з цією я робила іншу подібну квіточку з матового бісеру кількох відтінків. Ось така квіточка, вона поки що без серединки.
А ось він же тільки з серединкою.